Deň pred štartom sezóny - všetko je pripravené

Autor: Radovan Butaš | 18.4.2015 o 22:00 | (upravené 18.4.2015 o 22:29) Karma článku: 2,07 | Prečítané:  307x

Každý jeden deň pred štartom závodu je napínavý - posledné úpravy, bezpečnostná prehliadka, ale aj krájanie cibule ... tak vyzerala sobota pred prvým štartom motokrosovej šnúry Slovakia MX&QUAD Championships - Motocorse CUP

Šaštín-Stráže. Už je to tu. Prvý štart býva vždy napínavý a tentokrát tomu nebude inak. O tom, že na Záhorí to žije motokrosom netreba nikomu dlho rozprávať. Po krátkej odmlke sa na šaštínsko-strážsku Zváčku opäť v plnej paráde vracia slovenský hobby MX&QUAD šampionát, v podaní zanietenej propagátorky motošportu Andrei Zmajkovičovej, organizovaný v spolupráci s Českým amatérskym motosportom.

Posledné týždne to na Zváčke žilo na plný plyn - technická príprava trate nie je predsa len brigáda na jednu sobotu. Deň pred štartom na športovisko prichádza aj Zmajkovičovej tím, aby zbudoval všetko potrebné. Najdôležitejšia je kontrola nachystanej trate, Andrea teda sadá na štvorkolku a prechádza každý jeden úsek dráhy... Jej tím medzitým osádza štartovací box, páskuje vykolíkovanú dráhu a vôbec - buduje zázemie. Medzitým si prichádzajúce tímy postupne obsadzujú miesta v depe. Okrem technických záležitostí, patrí tiež medzi tie najdôležitejšie - príprava občerstvenia. Aj kotle sú už osadené, mäso naložené, cibuľa nakrájaná.

Poslednú aprílovú nedeľu všetkých motopriaznivcov čaká ďalšia výnimočná adrenalínová ochutnávka. Predsa len, stretnú sa tu jazdci nie len na dvoch, ale aj na štyroch kolesách - veční rivali, pokiaľ ide o povrch trate. Opäť sa tu zíde medzinárodné zastúpenie jazdcov od mašín MX&QUAD, ale aj naši Záhoráci.

Šaštínsko-strážska Zváčka je prírodne členená trať, situovaná do stražskianskeho svahu, rozprestiera sa východne od tamojšieho kostolíka. Začína štartom do kopca... Táto trať má kolo dlhé 1470 metrov. Pozostáva z niekoľkých motokrosových segmentov, hlineného a pieskového povrchu. Ten na tento rok opäť organizátori  zaradili do okruhu, piesčiny merajú zhruba 150 metrov, a očakáva sa od nich, že zamiešajú nie len štartovným poľom, ale preveria aj šťastenu a techniku nejedného jazdca.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?