Na záhorácku motokrosovú trať Zváčka sa vracia obľúbený hobby MX&QUAD šampionát

Autor: Radovan Butaš | 14.4.2015 o 1:49 | (upravené 14.4.2015 o 14:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  566x

Už len pár dní nás delí od úvodného štartu offroadovej hobby sezóny.

Šaštín-Stráže. Viete už, ako prežijete nedeľu na Záhorí? Jednou z možností ako si vychutnať záver týždňa, je navštíviť úvodný pretek ďalšieho ročníka Slovakia MX&QUAD Championships, tentokrát pod záštitou generálneho partnera Motocorse CUP.

Predposledná aprílová nedeľa (19.4) sa na šaštínsko-strážskej motokrosovej dráhe Zváčka bude niesť, ako inak – v znamení motošportu. Po krátkej prestávke sa sem opäť vracia obľúbený hobby šampionát pre motokros a štvorkolky.

Tohtoročných príprav na úvodné stretnutie Motocorse Cup sa zodpovedne ujal Ivan Černý a jeho ČEMOTO tím. Už v prvých aprílových dňoch – presne tých, počas ktorých sa nám tento rok pripomenul apríl v celej svojej kráse, keď slnečné chvíle striedali ľahké snehové búrky, posledný výkrik zimy – sa dal miestny motokrosový klub do príprav trate na svoj prvý veľký sviatok.

Svojej úlohy sa zhostili naozaj s plným nasadením. Do práce povolaná ťažká technika odviedla dobrý kus práce. Predsa len Zváčka bude hostiť vychýrený SVK MX&QUAD šampionát, na ktorý Andrea Zmajkovičová nedá dopustiť. Najťažšiu robotu zverili buldozéru, ktorý excelentne zrovnal všetky hrby a bubny na „vytrénovanej“ dráhe. Úpravami prešli aj jednotlivé nájazdy a všetky ostatné segmenty trate. Bodkou za všetkými prípravami bude valcovanie dráhy.

article_photo

O tom, že ČEMOTO neberú prípravy na ľahkú váhu svedčí aj bydlo na strome, špeciálne nachystané pre dvorného fotografa, takže sa môžeme tešiť na výnimočné snímky z tohtoročného úvodného štartu na Zváčke.

Šaštínsko-strážska Zváčka je prírodne členená trať, s kolom dlhým 1470 metrov. Máte radi piesok? Na tento rok do okruhu organizátori opäť zaradili pieskový zhruba 150 metrový úsek, od ktorého sa očakáva, že zamieša nie len štartovným poľom, ale preverí aj šťastenu a techniku nejedného jazdca.

Po novom je trať rozšírená po celej dĺžke, predĺžila sa lavica a pribudol už spomínaný staronový pieskový úsek, ten sa začína od 12 metrovej lavice a tiahne sa dlhou ľavotočivou zákrutou až k dvojskoku, v stručnosti približuje novinky zo Zváčky Libor Ponca.

Podrobnú charakteristiku trate nájdete v reportáži Milana Mikulíka tu.

article_photoPre účastníkov a návštevníkov sú pripravené dve odstavné plochy. Horná dvojsnímka trávnatej plochy je jedna časť depa a dolná fotografia zobrazuje druhú čast depa. 

Na dolnej snímke - povalcované pole, je priestor vyhradený pre parkovanie áut, v prípade nedostatku parkovacích miest je zabezpečené ďalšie parkovanie na trávnatej ploche (MX&QUAD Šaštín-Stráže)Pre účastníkov a návštevníkov sú pripravené dve odstavné plochy. Horná dvojsnímka trávnatej plochy je jedna časť depa a dolná fotografia zobrazuje druhú čast depa. Na dolnej snímke - povalcované pole, je priestor vyhradený pre parkovanie áut, v prípade nedostatku parkovacích miest je zabezpečené ďalšie parkovanie na trávnatej ploche (MX&QUAD Šaštín-Stráže)

Registrácia jazdcov sa začne v sobotu večer 18.4.2015 od 20:00 do 21:00 a v nedeľu ráno 19.4.2015 od 6:00 do 8:00, tréningy o 8:00 a hlavný závod odštartuje o 12:00. Časový harmonogram dostane každý jazdec pri registrácii.

V úvode roka to vyzeralo všelijako, no do pripraveného kalendára postupne zapadlo všetkých šesť tratí. Tento rok začína a končí na Záhorí, šampionát otvára pretek na Zváčke (19. 4) a sezóna vyvrcholí v Gbeloch (5. 9).

Riaditeľom pretekov je aj tento rok Jozef Bohuslav, šampionát organizuje zanietená propagátorka motošportu Andrea Zmajkovičová v spolupráci s organizáciou Českého amatérskeho motosportu (ČAM).

Po 20 dňovej prestávke sa šampionát presunie do Beckova (10. 5) a zhruba s rovnakým odstupom sa bude závodiť, podľa mnohých očakávaní aj v Sverepci (31. 5). Po mesačnej prestávke sa druhá polovica tohtoročného Motocorse Cup rozbehne v Lovčici (5. 7) a koncom augusta čaká pretekárov štart v Čataji (23. 8).

Upravené: Doplnené informácie o parkovaní. (-RB-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?