Percentá z daní pre hasičov pomôžu najmä ich práci s mládežou

Autor: Radovan Butaš | 28.3.2015 o 0:22 | (upravené 28.3.2015 o 2:26) Karma článku: 2,90 | Prečítané:  389x

Nadchádza čas lámania chleba. Percentá z daní pomáhajú, kde môžu. Pomôcť môžete aj Vy, darovaním svojich 2 percent. Dobrovoľné hasičské organizácie sú jedny z tých, ktoré si takúto podporu zaslúžia, najmä pre svoju obetavú prácu s mládežou.

GBELY. Dobrovoľný hasičský zbor v Gbeloch existuje už od druhej polovice 19. storočia. V tom čase, keď sa ešte hojne využívala na pokrývanie striech slama a nehorľavú strešnú krytinu malo len niekoľko zemianskych kúrií a domov, cisárskych hospodárskych objektov a štátnych verejných budov. Roľníci a remeselníci spolu s pospolitým ľudom si dobre uvedomovali nebezpečie požiaru, veď rýchlo mohli prísť o strechu nad hlavou, o živobytie.

Za uplynulých 126 rokov máme za sebou bohatú históriu, ale žijeme najmä budúcnosťou. To čo bude však závisí nie len od nás samotných, ale aj od Vás, ktorí máte možnosť podporiť nás 2% zo svojich daní. Tieto prostriedky chceme investovať do rozvoja hasičského športu mládeže a podpory hasičskej kultúry.

Mladí sú zárukou, že dobrovoľné hasičstvo nezanikne

DHZ Gbely pred štyrmi rokmi začalo spolupracovať s Centrom voľného času pri ZŠ s MŠ Gbely. Deti, ktoré navštevujú hasičskú prípravku sa zúčastňujú počas leta na početných súťažiach, kde si tímy zo susedných okresov a napokon najlepší z kraja premeriavajú svoje sily, rýchlosť a presnosť v jednotlivých disciplínach hasičského športu.

Do krúžku chodia dobrovoľne aj deti ešte školou nepovinné, učia sa tu pracovať v kolektíve, zvládať pridelené úlohy a hlavne zodpovednosti.

article_photo

Mládež, ktorá úspešne prejde základným výcvikom vo svojej organizácii dobrovoľných hasičov, má najlepšie predpoklady vyštudovať strednú školu s maturitou a vstúpiť medzi profesionálnych hasičov. To, čo je sprvu len aktívnym trávením voľného času, po rokoch výcviku sa môže premeniť v splnený životný sen.

Byť hasičom je poslaním

Dobrovoľní hasiči sú súčasťou nášho života, i keď si to možno mnohí neuvedomujeme. Sme neustále pripravení, podať pomocnú ruku nie len v boji proti plameňom aj pri živelných pohromách. Okrem samotného hasenia, v časoch relatívneho pokoja sa aktívne venujeme práve miestnej mládeži, v ktorej vidíme našu budúcnosť.

Profesionálni dobrovoľníci nie sú len pozorovatelia a pomocníci pri skutočných požiaroch. Najväčšiu možnosť uplatniť sa v profesionálnom hasičskom zbore majú práve členovia miestnych dobrovoľníckych organizácií.

Členskú základňu tvorí na 74 dospelých, z toho 27 dievčat a početná skupina detí a mládeže.

Činnosť dobrovoľníckych hasičských organizácií podporuje aj ministerstvo vnútra SR, ktoré dbá na to, aby sme sa práve my dobrovoľníci vo väčšej miere aktívne podieľali na zásahoch. Svoje poznatky a skúsenosti odovzdávame deťom. V Centre voľného času tak vaše deti nadobúdajú protipožiarne zručnosti a skúsenosti s riešením krízových situácií.

***

Darovaním 2% zo svojich daní podporíte rozvoj hasičskej kultúry a výchovu mladých hasičov.

00177474/1103 Občianske združenie
Dobrovoľný hasičský zbor Gbely
Medlenova, 908 45  Gbely

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA SAMUELA MARCA

Vadala je za mrežami a poslanec Fico mlčí (píše Samo Marec)

Na toto si spomeňte, keď bude Pellegrini zase sadiť zemiaky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

A je po trojkoalícii

Trubanova kauza Kiskovi prináša ovocie.


Už ste čítali?