Motokrosová trať, to nie sú len silné mašiny, v zázemí žije a vyvíja sa vlastným tempom

Autor: Radovan Butaš | 26.3.2015 o 12:40 | (upravené 27.3.2015 o 10:19) Karma článku: 1,74 | Prečítané:  394x

Svoje ciele v rozvoji trate si stanovil nie len motokrosový klub MX Gbely, ale aj samotné mesto. Trať, ktorá vznikla uprestred polí si za päť rokov svojej existencie získala značnú popularitu u priaznivcov motošportu. Jej úroveň sa darí udržiavať aj vďaka miestnym podporovateľom, ktorí zapožičiavajú techniku a podporujú činnosť klubu aj finančne. Vďaka tejto pomoci sa trať postupne vyvíja.

GBELY. Súčasťou starostlivosti o miestne motokrosové športovisko je aj jeho ďalší rozvoj. Minuloročnou prioritou bolo dobudovať zavlažovanie. Sprevádzkovaním dvoch od seba nezávislých studní sa tento plán MX Gbely podarilo splniť. K dispozícii je tak aj ručná pumpa na čerpanie úžitkovej vody. Cisterny už nebudú musieť chodiť vodu čerpať do mesta, ale zásobu doplnila priamo na športovisku.

Jedným z plánov, je na trávnatých plochách motokrosovej trati vysadiť ďalšie stromčeky, zopár ich tu už zasadených je. Klub tiež plánuje športovisko kvôli bezpečnosti oplotiť. To sú však dlhodobé plány, stálu prioritu má údržba trate a kultivácia jej jednotlivých segmentov.

Aktuálnou témou je rekonštrukcia príjazdovej cesty v smere od mesta Gbely

Ďalšou z dlhodobých priorít klubu je dať do prejazdného stavu prístupovú cestu od mesta. "Tá cesta tam je desiatky rokov, no dnes je v dezolátnom stave - hojne posiata výmoľmi," povedal v závere minuloročnej sezóny Peter Kovárik, predseda MX Gbely.

Miestny primátor, spolu s mestskými poslancami podporujú rozvoj tohto motokrosového športoviska. Podľa primátora Jozefa Hazlingera, "miestni poslanci už odsúhlasili výkup 90 pozemkov. Dodal, že zostáva ešte doriešiť prístupovú komunikáciu z mesta pre miestnych, lebo cezpoľní návštevníci sa do priestoru trate dostanú od cesty I. triedy číslo 2., z odbočky na Motokros situovanej pri Kopčanoch", priblížil situáciu okolo prístupovej cesty v závere vlaňajšej (2014) sezóny, po finálnom preteku Motoshop Žubor Cup (reportáž na: http://butas.blog.sme.sk/c/365255/).

S príchodom novej sezóny sme oslovili mesto Gbely s otázkou, ako prebieha preces budovania motokrosového areálu za mestom. „V lokalite mestskej časti Gbely – Cunín sa rozhodnutím poslancov MsZ Gbely postupne vykupujú od vlastníkov pozemky za účelom vybudovania športového areálu. Prístupová komunikácia smerom od mesta Gbely bude realizovaná neskôr, z dôvodu riešenia majetkových vzťahov k pozemkom pod touto komunikáciou.“ Objasňuje v oficiálnom stanovisku prednostka MsÚ Gbely Nataša Londarevová.

Klub MX Gbely, ako prevádzkovateľ športoviska už uvažoval, že skultivuje kamenivom časť cesty, ktorá ešte patrí k tomuto športovému areálu. No ostatný úsek až po areál starého štátneho majetku je hrboľatý a hojne posiaty výmoľmi. Od štátneho majetku potom pokračuje asfaltová cesta, až do mesta. Najhoršia je situácia, keď dlhodobo prší. Cesta nemá dostatočnú únosnosť, tvoria sa koľaje a ďalšie výmole. Túto situáciu chcú mesto, aj klub riešiť. Rekonštrukcii cesty, i keď len čiastočnej však prekážajú nevysporiadané vlastnícke vzťahy k pozemkom, ktorými táto poľná cesta prechádza.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?