Motokrosová trať, to nie sú len silné mašiny, v zázemí žije a vyvíja sa vlastným tempom

Autor: Radovan Butaš | 26.3.2015 o 12:40 | (upravené 27.3.2015 o 10:19) Karma článku: 1,74 | Prečítané:  471x

Svoje ciele v rozvoji trate si stanovil nie len motokrosový klub MX Gbely, ale aj samotné mesto. Trať, ktorá vznikla uprestred polí si za päť rokov svojej existencie získala značnú popularitu u priaznivcov motošportu. Jej úroveň sa darí udržiavať aj vďaka miestnym podporovateľom, ktorí zapožičiavajú techniku a podporujú činnosť klubu aj finančne. Vďaka tejto pomoci sa trať postupne vyvíja.

GBELY. Súčasťou starostlivosti o miestne motokrosové športovisko je aj jeho ďalší rozvoj. Minuloročnou prioritou bolo dobudovať zavlažovanie. Sprevádzkovaním dvoch od seba nezávislých studní sa tento plán MX Gbely podarilo splniť. K dispozícii je tak aj ručná pumpa na čerpanie úžitkovej vody. Cisterny už nebudú musieť chodiť vodu čerpať do mesta, ale zásobu doplnila priamo na športovisku.

Jedným z plánov, je na trávnatých plochách motokrosovej trati vysadiť ďalšie stromčeky, zopár ich tu už zasadených je. Klub tiež plánuje športovisko kvôli bezpečnosti oplotiť. To sú však dlhodobé plány, stálu prioritu má údržba trate a kultivácia jej jednotlivých segmentov.

Aktuálnou témou je rekonštrukcia príjazdovej cesty v smere od mesta Gbely

Ďalšou z dlhodobých priorít klubu je dať do prejazdného stavu prístupovú cestu od mesta. "Tá cesta tam je desiatky rokov, no dnes je v dezolátnom stave - hojne posiata výmoľmi," povedal v závere minuloročnej sezóny Peter Kovárik, predseda MX Gbely.

Miestny primátor, spolu s mestskými poslancami podporujú rozvoj tohto motokrosového športoviska. Podľa primátora Jozefa Hazlingera, "miestni poslanci už odsúhlasili výkup 90 pozemkov. Dodal, že zostáva ešte doriešiť prístupovú komunikáciu z mesta pre miestnych, lebo cezpoľní návštevníci sa do priestoru trate dostanú od cesty I. triedy číslo 2., z odbočky na Motokros situovanej pri Kopčanoch", priblížil situáciu okolo prístupovej cesty v závere vlaňajšej (2014) sezóny, po finálnom preteku Motoshop Žubor Cup (reportáž na: http://butas.blog.sme.sk/c/365255/).

S príchodom novej sezóny sme oslovili mesto Gbely s otázkou, ako prebieha preces budovania motokrosového areálu za mestom. „V lokalite mestskej časti Gbely – Cunín sa rozhodnutím poslancov MsZ Gbely postupne vykupujú od vlastníkov pozemky za účelom vybudovania športového areálu. Prístupová komunikácia smerom od mesta Gbely bude realizovaná neskôr, z dôvodu riešenia majetkových vzťahov k pozemkom pod touto komunikáciou.“ Objasňuje v oficiálnom stanovisku prednostka MsÚ Gbely Nataša Londarevová.

Klub MX Gbely, ako prevádzkovateľ športoviska už uvažoval, že skultivuje kamenivom časť cesty, ktorá ešte patrí k tomuto športovému areálu. No ostatný úsek až po areál starého štátneho majetku je hrboľatý a hojne posiaty výmoľmi. Od štátneho majetku potom pokračuje asfaltová cesta, až do mesta. Najhoršia je situácia, keď dlhodobo prší. Cesta nemá dostatočnú únosnosť, tvoria sa koľaje a ďalšie výmole. Túto situáciu chcú mesto, aj klub riešiť. Rekonštrukcii cesty, i keď len čiastočnej však prekážajú nevysporiadané vlastnícke vzťahy k pozemkom, ktorými táto poľná cesta prechádza.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA SAMUELA MARCA

Vadala je za mrežami a poslanec Fico mlčí (píše Samo Marec)

Na toto si spomeňte, keď bude Pellegrini zase sadiť zemiaky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

A je po trojkoalícii

Trubanova kauza Kiskovi prináša ovocie.


Už ste čítali?