Strácate doma mobilný signál? Nemusí to byť chybou v mobile

Autor: Radovan Butaš | 24.2.2015 o 12:22 | Karma článku: 5,60 | Prečítané:  2240x

Chyba nie je vo vašom prijímači, možno máte doma rušičku.

SLOVENSKO. Éra pevných liniek je pomaly už len prežitkom z minulosti, no v niektorých domácnostiach ešte stále žijú. Bezdrôtové telefóny boli prvým náznakom slobody v komunikácii. Žiadne obmedzenia drôtom. Neskôr sme si veľmi rýchlo zvykli na mobily, aj napriek mnohým zdravotným rizikám, ktoré sa po rokoch ich pionierskeho používania začínali skloňovať.

Za strácajúci sa signál mobilného telefónu môžu práve v niektorých prípadoch zapojené staré pokazené bezdrôtové telefóny. Hoci už pevnú linku dávno nepoužívate na telefonovanie, z nostalgie niektorí majitelia nechávajú túto ozvenu minulosti pripojenú do elektrickej siete a vtedy môžu nastávať problémy.

„V roku 2014 Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb vyriešil viac ako desať prípadov rušenia frekvencií pre mobilnú technológiu UTMS,“ uvádza na svojich stránkach slovenský portál omediach.com.

Problém má ale širší kontext a nie je len o rušení mobilného signálu. Všetko to, čo je pripojené do elektrickej zásuvky, neustále odoberá prúd a tak všetky nepotrebné – možno aj dávno zabudnuté prístroje zapojené v elektrike majú svoj podiel na reálne vyšších účtoch za elektrickú energiu.

Za zníženou kvalitou mobilného signálu stoja staré bezdrôtové telefóny, ktoré pre poruchu na elektronike rušia pozemné stanice šíriace signál mobilných operátorov, informuje vo svojom texte omediach.com.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?