Grécka kríza, kurie oko Európskej únie

Autor: Radovan Butaš | 24.9.2011 o 21:42 | (upravené 24.9.2011 o 22:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  167x

Vykúpenie z otroctva dlžoby bude bolestnejšie než odstránenie kurieho oka. Helénska achylova päta, najzraniteľnejší bod Európskeho spoločenstva.

Grécko. Kedysi vychýrená dovolenková destinácia, dnes symbol úpadku. Krajina s bohatou históriou aj kultúrou, ale s prázdnymi vreckami. Náš spoločný Európsky brat - rozšafní bohémi.

Gréci veľmi dlho spolunažívali s ostatnou Európou nad vlastné pomery. Medzitým čo my, chudobní Čecho-Slováci sme poctivo celý rok chodili do práce, tak slávni Heléni miesto do práce chodili orodovať do bánk, aby im navýšili ich osobné spotrebné úvery, len aby vyžili do začiatku dovolenkovej sezóny. S príchodom leta, v čase kedy nastáva tá pravá paša sa však nedá spoliehať na vieru, že výnos z turistického ruchu dokáže pokryť všetky nahromadené dlhy.

Je tu koniec leta, spolu s ním previerka dosiahnutých výsledkov. Európa, spoločenstvo, do ktorého sme sa tak náhlili hladá spoločné riešenie. Volá ho Eurovall - po slovensky EuroMúr. To je to správne riešenie, všetkých finančných nespratníkov postaviť za múr, nech sa sami spamätajú z vlastných chýb. Pred odchodom z eurozóny dostanú posledné pomazanie v podobe finančnej injekcie, aby ich slávnu a bohatú históriu nepolhtila absolútna anarchia.

Grécko sa Európskym spolubratom chtiac-nechtiac obracia chrbtom. Tak ako sa mu obracajú štáty, ktoré s veľkou neochotou prispievajú na neresti podobných klamárov. Nebude dlho trvať tento koniec...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?